Tuesday (Destiel)

14. srpna 2014 v 18:58 | Shi-ki |  Supernatural
Název: Tuesday (úterý)
Autor: Air1997
Překlad: Smokey
Fanfiction | Supernatural | Destiel | One-timeCas zemřel v úterý.
Byl krásný, pozdní, jarní den. Kytky byly jasné a byly silně cítit, včely poletovaly z jedné na druhou. Cas měl včely rád…
Dean to nechápal. Neměl by ten den být ošklivý, smutný? S deštěm, hromy, blátem a kroupami velikosti golfového míčku? Neměl by svět oplakávat ztrátu anděla, který uměl litovat? Anděla, který uměl ubližovat, a který byl ublížený? Anděla, muže, který uměl milovat?
Místo toho, to byl den naplněný smíchem, zářivýma barvami a iracionálním štěstím. Skoro to až bolelo, prožívat tenhle den.
Deanovi dalo spoustu práce udržet se pohromadě; věděl, že Castiel se už nevrátí. Tentokrát žádné vzkříšení, protože někdo jako Dean měl pouze omezený počet laskavostí.
Zasloužil si Cas zemřít, být probodnut vlastní zbraní? Ne, samozřejmě že ne. Castiel udělal pár chyb, spoustu chyb. Ale všichni dělají chyby, všichni na chvíli ztratí sebe samotného. Ne každý se sice na chvíli stal Bohem, ale všichni určitě udělali něco, čeho litují.
Tenhle fakt to dělal ještě horší. Cas udělal špatné věci, ale jiní udělali mnohem horší, i když je to k neuvěření. Proč nemohl Casovo místo převzít někdo jiný? Proč Cas nemohl po zbytek Deanova života žít, pak by to tolik nebolelo. Dean by nemusel takhle trpět.
Ale Cas nebyl součástí toho konečného plánu, plánu, který Dean tak posral. Život je svině, která s tebou pořád mává.
Dnes, o týden později, se konal pohřeb. Byl skromný, pouze pro Deana a Sama, který odešel, aby dopřál Deanovi čas k rozloučení se. Cas byl pohřben na prázdném, travnatém a motýli zamořeném poli. Hrob byl označen dvěma překříženými větvemi a slovem "Castiel", vyrytým do dřeva.
Cas nebyl tradičně spálen jako lovec, i když si to zasloužil. Možná, že část Deana doufala, že Cas obživne, a že se teleportuje (nebo co to vlastně andělé dělali) pryč z hlíny. Tahle část byla malá, ale silná. Držela Deana pohromadě, protože nic jiného, co by tuto funkci dělalo, už nezbylo.
Pro Deana to bylo horší než ztratit Casa v Očistci, horší než ta věc s Leviathany. Protože tentokrát Case viděl zemřít, cítil, jak mu z plic uniká poslední nádech, viděl, jak jeho oči zemřely. Bylo to mnohem víc osobní než slyšet od Leviho, že je Cas pryč, a nebo vidět, jak se ho pouští v Očistci.
Dean poklekl u kříže, chtějící něco říct, cokoliv, muži, kterého tolik miloval. Chtěl nějaké zakončení, ale žádné množství slov mu ho nedopřeje. Žádné množství bolesti nebo utrpení mu nepomůže se přes to přenést a zapomenout. Tohle byl muž, kterého Dean miloval, co by vůbec mohlo ulehčit tuhle bolest?
"Tohle je pro mě těžké, protože tu nejsi, víš? Měl bys být naživu, abys to mohl slyšet, ale říct to teď je lepší než nikdy, ne?" zeptal se Dean se smutným úsměvem. Slza mu stekla po tváři ke koutku úst, ale on ji setřel.
"Miluju tě, Cassi. Znovu se uvidíme, slibuju,"řekl Dean po chvíli.
Vstal ze země, ani se neobtěžoval otřít si ruce o džiny. Ještě chvíli hleděl na hrob před sebou, než se otočil, připravený vypadnout z tohohle zatracenýho města.
Očekával, že uvidí Impalu zaparkovanou kousek odsud, se Samem sedícím na místě spolujezdce. Očekával, že uslyší hrát z auta hudbu, která by přerušila to ticho. Ale vše co slyšel bylo ticho, a to co viděl, byl Sam sedící v Impale a Cas, postávající kousek od Deana.
Vypadal zdravě a ukázkově čistě. Na tváři mu pohrával úsměv, malý, ale naplněn spoustu emocemi. Ruce měl spojené za zády a z očí mu svítila záře, kterou ztratily.
"Ahoj Deane," řekl konečně.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 jajafilm jajafilm | Web | 17. září 2014 v 19:52 | Reagovat

Jej... Jak to, že je náš andílek zpátky?... Ne, že by mi to vadilo, to vůbec ne! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama