Kdyby, Angelo..

5. února 2015 v 22:29 | Shi-ki |  Torchwood
Název: Kdyby, Angelo...
Autor: Shi-ki
Fanfiction | Torchwood | Jagelo | One-time

Jack své ruce něžně položil na jeho boky pod štíhlým pasem. Miloval způsob, kterým Angelovi padaly vlasy do tváře. V porovnání s ním mu připadal Angelo křehký. Tolik se těšil z nového světa a zároveň cítil v jeho dlani na své tváři nejistý třes. Tvrdě ho políbil a těžce na sebe dopadli na lůžko prostého pokoje. Jack věděl, co by se právě stalo, kdyby mu nedal pilulku zapomnění. Nechal ho zapomenout na vězení i na svou smrt. Angelo by si myslel, že líbá ďábla. V ruce by svíral dýku a bodal Jacka do hrudi. Ze strachu by ho předhodil společnosti, která by se bavila pohledem na jeho smrt a následné vzkříšení. Rty mu tuhly při pomyšlení na to, co měl Angelo udělat. Jack se vrátil v čase, aby mu dal další šanci. Nikdy předtím nic takového neudělal. Angelo mu připomínal jeho samého. Toužil po dobrodružstvích. Chtěl objevovat krásy světa. Jeho bůh by mu však nabízel řešení, která by ho od Jacka odpoutala, nutila ho ke strašlivým věcem. Nechtěl znovu zemřít jeho rukou.
Uplynul rok, ale pro Angela to bylo po pilulce zapomnění jako jediný den. Jack mu roztrhl košili a líbal ho na krku od čelisti až po klíční kosti. Angelo se v polibcích usmíval, Jack však nečinil tak bezmyšlenkovitě, zabýval se tím, že opět kvůli němu přišel Angelo o rok života. Tak malý časový úsek by pro Jacka nebyl nic, ale pro Angela to v téhle době mohla být klidně padesátina.
"Co se děje?" dostal se nad Jacka a prsty mu bloudil v upravených vlasech.
"Jako by uplynula celá věčnost." zašeptal.
"Naposledy jsme se viděli včera." dořekl Angelo s italským přízvukem a políbil svého kapitána na tvář. "To je věčnost." Jacka hravě lechtaly Angelovy vlasy na tvářích, když se skláněl nad ním, tak blízko jeho tváři.
Občas mu přišlo jako škoda, že se většinu času spolu jen fyzicky dotýkají a nemluví. Po této noci to hodlal napravit.
*
"Na co si myslel, když si-" nedokončil záměrně Angelo s hlavou položenou na Jackově hrudníku. Jeho kapitána tolikrát zranil i on sám a přitom měl hruď hladkou a bez jizev. To však Angelo netušil. Díky tomu, že se Jack přemístil v čase se to vlastně nikdy nestalo, Jack však stále cítil tichou zradu, když dal Angelo Colasanto přednost svému bohu před ním. "Hej," špitl Angelo, aby se ujistil, že se kapitán netopí ve vlastních myšlenkách. "Já jsem stále tady." usmíval se. "Jsi tu se mnou?"
"Jistě." řekl Jack a pohrával si s italovými kaštanovými prameny vlasů. "Co pro tebe znamená tvá víra oproti mně?" zeptal se tiše aniž by odpověděl na Angelovu otázku a sám pro sebe se zamračil.
"Měl by pro mě znamenat hodně, když mi do cesty připletl někoho jako jsi ty." odpověděl neurčitě.
"To není to, na co jsem se ptal."
"Tebe se mohu dotýkat, mohu si s tebou představit všechny podoby hříchu. Bůh mi nenabízí ani čtvrtinu toho, co mi můžeš dát ty."
Jack se přestal mračit. Ať už to znamená cokoliv, Angelovi na něm záleží. To mu zatím stačilo. Stačí nenechat se zabít v Angelově blízkosti.
"Miluju tě." špitl mu do ucha nakonec Angelo.
"Silná slova." odvětil Jack. Měl trochu problém s vyznáváním lásky. "Znáš mě jen pár dní."
"A také to neříkám příliš často." hravě se usmíval. "Važte si toho, kapitáne."
Jackovi připadal jako turista. Jako někdo, kdo se doopravdy nevyzná. Žil tolik životů a lásku vyznával tolikrát, že už ta slova ztrácela svůj význam. Jack ho naoplátku políbil a přisunul se blíž k němu. V místnosti nebylo zrovna teplo. Ať se za pár hodin uděje cokoliv, nejspíš už bude zpět ve službě a ztratí se Angelovi v čase. Jak jen je čas krutý k zakázané lásce.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama